PeTa Crossbar support for Half Coupler M10, 40 - 70 cm, SK
| Colour: | weiß |
Your personal consultant
Andreas
Böttcher
Sales Manger & Purchase
The PeTa Bearbeitungstechnik GmbH crossbar support with M10 Half Coupler is a specially manufactured metal construction with an impact and scratch-resistant powder coating in the standard colour white. All other RAL colours are possible. Please specify the required colour when ordering.
The support is 40 cm to 70 cm long. The height of the adjustable support is infinitely variable.
The cables run invisibly through the integrated cable guide. This has a tube cross-section of 45x45 mm.
The ceiling support has a steel ball joint that can rotate 360° and tilt 15°, with a maximum project support capacity of 40 kg.
Ventilation is provided by the projector's specific plate with spacer bolts. When ordering, please state your name and the projector model to which the projection plate will be fitted.
| Charge maximale: | 40 kg |
|---|---|
| Manufacturer: | PETA |
| Montageart: | Decke |
| Pivotant +/-°: | 15 detail.property.suffix.pivotable |
| Pivoting°: the: | 360 ° |
| Substrates: | with Half Coupler M10 |
| Tube cross-section: | 45x45 mm |
| Type of joint: | Stahlkugelgelenk |
| Type of support: | truss mount |
| Variable length: | Ja |
| Zertifikat: | TÜV/ GS tested |
| Length from : (cm): | 40 cm |
| Length up to: (cm): | 70 cm |
| Colour: | weiß |
| Including lens: | Nein |









