Christie DWU880-GS B
| Luminosité : | 8000 ANSI lumens |
| Résolution : | 1.920x1.200 WUXGA |
| Technologie : | 1-Chip DLP |
| Sources lumineuses : | Laser |
| Couleur: | schwarz |
Christie DWU880-GS B
The Christie DWU880-GS (black) delivers WUXGA and 8,000 ANSI lumens from a long-life laser engine with up to 20,000 hours. Twist™ is integrated, Mystique™ is supported and RealBlack™ increases the perceived black level.
The device is supplied without a lens (body only); with the GS lens family, a ratio range of 0.36:1 (UST) to 5.50:1 (telephoto) is available. Motorized interchangeable lenses, omnidirectional mounting and features such as Picture-in-Picture/Picture-by-Picture offer high flexibility in installation and operation. No standard lens included in the scope of delivery, you select the lens that suits your distance and ratio.
The device is supplied without a lens (body only); with the GS lens family, a ratio range of 0.36:1 (UST) to 5.50:1 (telephoto) is available. Motorized interchangeable lenses, omnidirectional mounting and features such as Picture-in-Picture/Picture-by-Picture offer high flexibility in installation and operation. No standard lens included in the scope of delivery, you select the lens that suits your distance and ratio.
| Fabricant: | CHRISTIE |
|---|---|
| Modell: | DWU880-GS |
| Technique de projection: | 1 puce DLP |
| Résolution: | 1 920x1 200 WUXGA |
| Format d'image: | 16:10 |
| Luminosité lumens ANSI: | 8000 |
| Luminosité Lumens ISO: | 9500 |
| Contraste: | 6000 :1 |
| Couleur: | schwarz |
| Type de lampe: | Laser |
| Bruit de fonctionnement: | 38 dB |
| Tension: | 100-240 V |
| Consommation électrique (max): | 620 W |
| Poids: | 19 kg |
| Objectif inclus: | Non |
