PeTa wall support XL, 40 - 70 cm, SK
| Colour: | weiß |
Your personal consultant
Andreas
Böttcher
Sales Manger & Purchase
The XL wall bracket from PeTa Bearbeitungstechnik GmbH is a specially manufactured metal construction with an impact- and scratch-resistant powder coating in the standard colour white. All other RAL colours are possible. Please specify the required colour when ordering.
The support is 40 cm long.
The cables run invisibly through the integrated cable guide. This has a 55x55 mm tube cross-section.
The ceiling support has a self-locking ball joint that can rotate 360° and tilt 15°, with a maximum project support capacity of 60 kg.
Ventilation is provided by the projector's specific plate with spacer bolts. When ordering, please state your name and the projector model to which the projection plate will be fitted.
| Charge maximale: | 60 kg |
|---|---|
| Manufacturer: | PETA |
| Montageart: | Wand |
| Mounting plate dimensions: | 150x150 mm |
| Pivotant +/-°: | 15 detail.property.suffix.pivotable |
| Pivoting°: the: | 360 ° |
| Substrates: | xl |
| Tube cross-section: | 55x55 mm |
| Type of joint: | selbsthemmendes Kugelgelenk |
| Type of support: | wall mount |
| Variable length: | Ja |
| Length from : (cm): | 40 cm |
| Length up to: (cm): | 70 cm |
| Colour: | weiß |
| Including lens: | Nein |









