PeTa NG ceiling support, 10 cm, KK
| Colour: | weiß |
Your personal consultant
Andreas
Böttcher
Sales Manger & Purchase
The NG ceiling support from PeTa Bearbeitungstechnik GmbH is a specially manufactured metal construction with an impact- and scratch-resistant powder coating in the standard colour white. All other RAL colours are possible. Please specify the required colour when ordering.
The support is 10 cm long.
The cables run invisibly through the integrated cable guide. This has a 35x35 mm tube cross-section.
The ceiling support has a ball-and-socket joint with a clamping lever that pivots through 360° and tilts through 15°, with a maximum load capacity of 20 kg for the project.
Ventilation is provided by the projector's specific plate with spacer bolts. When ordering, please state your name and the projector model to which the projection plate will be fitted.
| Charge maximale: | 20 kg |
|---|---|
| Manufacturer: | PETA |
| Montageart: | Decke |
| Mounting plate dimensions: | 100x100 mm |
| Pivotant +/-°: | 15 detail.property.suffix.pivotable |
| Pivoting°: the: | 360 ° |
| Substrates: | NG |
| Tube cross-section: | 35x35 mm |
| Type of joint: | Klemmhebel-Kugelgelenk |
| Type of support: | ceiling mount |
| Zertifikat: | TÜV/ GS tested |
| Length from : (cm): | 10 cm |
| Length up to: (cm): | 0 cm |
| Colour: | weiß |
| Including lens: | Nein |









