PeTa flat ceiling lift "S", lifting height 100 cm
| Colour: | weiß |
Your personal consultant
Andreas
Böttcher
Sales Manger & Purchase
The "S" flat ceiling lift from PeTa Bearbeitungstechnik GmbH is a specially manufactured metal construction with an impact- and scratch-resistant powder coating in the standard colour white. All other RAL colours are possible. Please specify the required colour when ordering.
The support is 0 cm long.
Cables run invisibly through the integrated cable guide. This has a tube cross-section of .
The ceiling support has a 360° rotation and a 15° tilt, with a maximum project support capacity of 20 kg.
Ventilation is provided by the projector's specific plate with spacer bolts. When ordering, please state your name and the projector model to which the projection plate is to be fitted.
| Charge maximale: | 20 kg |
|---|---|
| Installation height: | 190 |
| Manufacturer: | PETA |
| Montageart: | Decke |
| Mounting plate dimensions: | 696,4x510 mm |
| Pivotant +/-°: | 0 detail.property.suffix.pivotable |
| Pivoting°: the: | 0 ° |
| Substrates: | flat "S" |
| Type of support: | ceiling lift |
| Variable length: | Ja |
| Zertifikat: | TÜV/ GS tested |
| Length from : (cm): | 0 cm |
| Length up to: (cm): | 100 cm |
| Colour: | weiß |
| Including lens: | Nein |









